Logo

Rengi Mavi

menu-icon Anasayfa menu-icon Arşiv menu-icon Fragman menu-icon Ders Notu menu-icon Canlı TV menu-icon İletişim & Reklam

iPhone Ekran Kilidi Şifremi Unuttum

Tarih: 16:28 | Kategori: | Yorum: 0
Reklamlar

iPhone Ekran Kilidi Şifremi Unuttum

Bu makalemizde siz değerli rengimavi.com ziyaretçileri için iPhone kullanıcılarının çok fazla yaşadığı bir sıkıntıyı gidermeye çalışacağız. iPhone kullananlar bilirler, telefonun etraftaki arkadaşlara çocuklara kapatılmasının en iyi yolu ekran kilit sistemidir. Bu uygulama ile kişisel bilgileriniz, mesajlarınız, resimleriniz ve daha fazlasını sizden başka hiç kimse göremez veya erişemezler. 

Fakat sorun şu ki çok sık şifre unutanlar olabiliyor. iPhone diğer telefon firmalarına ve sistemlerine göre biraz bu konuda fazla güvenli olduğu içinde kullanıcılar zaman zaman sıkıntı yaşayabiliyorlar. Size bu yazıda "Ekran kilit şifresini nasıl kaldırabilirim" sorusunu yanıtlayacağım. 

iPhone ekran kilidi, telefonu kapat/aç yapsanız da gitmez. iTunes ile PC bağlantısı kurmanızda çözüm olmaz. Üstte belirttiğim üzere fazlası ile güvenlidir. Çözüm yolu ise restore yapmaktan geçmektedir. Ama öncelikle bunu anlatmadan size uyarım telefonunuzun yedeğini almayı unutmayın. Bunu yapmak için iTunes ile bilgisayar bağlantısı kurup oradan backup yapmaktır. 

Yapacağınız bu işlem sayesinde telefonunuzda saklı olan içerikler silinmeyecek ya da kaybolma olmayacaktır.  Yedeğinizi aldıktan sonra restore işlemini yapınız. Daha sonra telefonunuz size hangi yedeği yüklemek istediğinizi soracaktır. Burada ise restore işlemi öncesinde aldığımız yedeği yükleyerek, telefonumuzu şifreden kurtulmuş normal halinde kullanmaya devam ediyoruz.

Umarım makalemiz sizlere faydalı olacaktır. Yorumlarınız ile sorularınızı iletebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış.. Yorum ekle!

Yorum Gönder